piątek, 23 czerwiec 2017

Buty Nike Air max - pęknięte spody

Opublikowano w Nasze usługi

W rankingu popularności obuwia sportowego  buty Nike Airmax z pewnością zajmują kluczową pozycję. Buty chętnie kupowane zarówno przez młodzież jak i dorosłych. W związku z tym, że buty te użytkowane są przez bardzo różne osoby, w różnym wieku, najróżniejszych warunkach, o tym co napiszę poniżej nie można będzie mówić już tylko w kategoriach „niewłaściwego użytkowania”, gdyż takie stwierdzenie najczęściej pada podczas uzasadnienia odrzucenia reklamacji w sklepie.

O czym dokładnie mowa ?

 

To, że zapiętki  w butach sportowych wytrzymują od kilku tygodni do maksymalnie paru miesięcy, to już wszyscy chyba wiedzą i nie to jest powodem tego wpisu, ani też tragedii – to można stosunkowo tanio, a przede wszystkim trwale naprawić (przykłady w galerii tutaj).

 Buty Nike Air max - pęknięte spody.

Problemem  znacznie poważniejszym jest sama podeszwa. Spody w butach Nike Airmax są poza systemem poduszek powietrznych, tak naprawdę dwu-warstwowe. Całość konstrukcji spodu w przeważającej części stanowi pianka (w niej jest też umieszczony system air max), od spodniej strony na całej długości podklejona jest gumą, o stosunkowo dużej wytrzymałości na ścieranie z licznymi perforacjami.

 

Okazuje się, że w wielu modelach butów Nike Airmax bardzo szybko podeszwa ulega uszkodzeniu. Każde spody z biegiem czasu mogą ulegać mniejszym, lub większym uszkodzeniom, ale na pewno buty nowe, nie noszące praktycznie żadnych śladów użytkowania, a jednak z uszkodzoną podeszwą, to trzeba przyznać, że coś jest nie tak.

 

 

Buty Nike Air Max 1 Essentials, użytkowane bardzo krótko. W tylnej części podczas nacisku stopy, uwidaczniają się pęknięcia pianki (EVA). W takim przypadku nie wystarczy zwykłe sklejenie, gdyż problem sięga znacznie głębszej struktury spodu.

 

 

 

 

 

 

 

 

Więcej w tej kategorii: Buty ślubne - dopasuj kolor »
===========================================
*** Musisz mieć uprawnienia, aby skomentować ***
===========================================

Forum - Najnowsze Posty

  • Brak postów do publikacji.
stat4u