wtorek, 22 maj 2018

Fleki do obuwia męskiego

Opublikowano w Fleki

Fleki męskie.

Obuwie męskie, poza samym kształtem kopyta, które nadaje mu pożądany wygląd, nie podlega takim wahaniom modowym, jak obuwie damskie. Co za tym idzie, same obcasy w butach męskich, od wielu lat, poza użytym materiałem do ich wykonania, niczym się nie różnią.

Generalnie możemy wyróżnić dwa rodzaje obcasów w butach męskich:

  1. Wyodrębnione obcasy wykonane wykonane m.in. ze skóry, mazonitu, innego materiału, do których w części spodniej mocuje się fleki.
  2. Obcasy, które stanowią integralną część spodu obuwniczego,  najczęściej w dolnej części posiadające wytłoczenie, mylnie wskazujące na istnienie fleka.

Niezależnie od rodzaju obcasów w butach męskich, wymiana fleków przebiega bardzo podobnie. Stosuje się do tego celu w większości przypadków gotowe wierzchniki, które zazwyczaj posiadają oryginalną strukturę, która wpływa na końcowy efekt wizualny. Do obuwia eleganckiego, przeznaczone są specjalne fleki z elementami skóry.

Bardzo ważną rzeczą przy wymianie fleków w butach męskich jest odpowiednie wymodelowanie obcasów. W przeciwnym razie podczas chodzenia w butach, mogą nam towarzyszyć bóle stóp, a my będziemy zastanawiać się co jest ich przyczyną.

Zobacz galerię naszych napraw.

Więcej w tej kategorii: « Fleki do koturnów
===========================================
*** Musisz mieć uprawnienia, aby skomentować ***
===========================================