Botki Kazar za 550 zł – czy warto ?

      Pani Monika, jedna z Klientek naszego serwisu kupiła wczesną jesienią buty Kazar, a dokładniej czarne botki. Koszt zakupu butów nie był mały, gdyż kosztowały one 550 zł.  Po zimie, parę dni temu, kiedy na dobre zrobiło się już ciepło, pojawiła się w naszym warsztacie chcąc dokonać wymiany fleków.  Wspomniane botki Kazar, były bardzo mało używane, o czym świadczyły m.in. oryginalne fleki, niewymieniane od nowości.  

 

 Brzydka skora na botkach Kazara

      W dolnej części platformy w botkach Kazar, skóra ulegała zmarszczeniom, w związku z czym potrzebne było jej odpowiednie naciągnięcie, klejenie i wykonanie nowych spodów (zdjęcie butów już w trakcie pracy).

 

           Z racji tego, że nasza Klientka, przywiązuje bardzo dużą uwagę do tego by buty były zawsze w nienagannym stanie wizualnym, zapytała o jeden szczegół, który nie dawał Jej spokoju w butach. Przy łączeniu platformy ze spodem obuwniczym, skóra uległa dużym zmarszczeniom, przez co niezbyt ładnie to wyglądało. Oprócz  tego, skóra na całości cholewek wykazywała duże spękania. Postanowiliśmy zająć się tymi tematami.

 

Brzydka skora na botkach Kazara1

                Oprócz zmarszczeń widocznych na platformie, skóra w botkach była w opłakanym stanie. Wizualnie niezbyt zachęcający widok. Potrzebne było gruntowne czyszczenie, a raczej poprawienie wykończenia skóry po producencie.

 

 Botki Kazar – nowe, stare buty ?

         I to był początek dramatu. Po odwarstwieniu spodów, okazało się, że skóra którą była obciągana platforma w botkach Kazar, nie była dobrze do niej przyklejona, przez co wystąpił na obu butach wspomniany, bardzo brzydki efekt jej marszczenia. Największy dramat jednak okropnej wręcz jakości sposób wykończenia skóry. Łuszczenia, załamania, były spowodowane złym i nietrwałym wykończeniem skóry w postaci pokrycia jej formą syntetycznego filmu w czarnym kolorze. Na poniższych zdjęciach możecie Państwo zobaczyć szczegółowo, jak wyglądają w oryginale skórzane botki Kazara.

 

Czyszczenie botkow Kazar

          Ściąganie bezsensownej warstwy wykończeniowej skóry w butach Kazar, to nie lada wyzwanie. Przypominało chwilami odchodzenie skóry, po zbyt mocnej opaleniźnie na ciele w lecie.

 

  Regeneracja skory w botkach Kazara

      Przykład przed i po odczyszczeniu (but u góry, skóra w stanie surowym, przed nałożeniem wykończenia) najlepiej obrazuje "jakość" skóry oryginalnych botków Kazara. Szkoda tylko, że pomimo udowodnienia, kontakt z działem reklamacji Kazara nie należy do najprzyjemniejszych.

 

           Zdecydowaliśmy o gruntownym odczyszczeniu skóry i doprowadzeniu jej do normalnego wyglądu. Warto przy tym zaznaczyć, że wadliwe wykończenie skóry, to ewidentna wina producenta. W wielu przypadkach jednak sklepy odrzucają reklamację, twierdząc, iż buty były niewłaściwie pielęgnowane.  Ze swej strony próbowaliśmy kontaktować się z działem reklamacji firmy Kazar, ale po niezbyt miłych odpowiedziach i dwóch rozłączonych połączeniach daliśmy sobie spokój, pozostawiając ten wpis do oceny klientów.

 

 

===========================================
*** Musisz mieć uprawnienia, aby skomentować ***
===========================================