Fleki do obuwia męskiego

Fleki męskie.

Obuwie męskie, poza samym kształtem kopyta, które nadaje mu pożądany wygląd, nie podlega takim wahaniom modowym, jak obuwie damskie. Co za tym idzie, same obcasy w butach męskich, od wielu lat, poza użytym materiałem do ich wykonania, niczym się nie różnią.

Generalnie możemy wyróżnić dwa rodzaje obcasów w butach męskich:

  1. Wyodrębnione obcasy wykonane wykonane m.in. ze skóry, mazonitu, innego materiału, do których w części spodniej mocuje się fleki.
  2. Obcasy, które stanowią integralną część spodu obuwniczego,  najczęściej w dolnej części posiadające wytłoczenie, mylnie wskazujące na istnienie fleka.

Niezależnie od rodzaju obcasów w butach męskich, wymiana fleków przebiega bardzo podobnie. Stosuje się do tego celu w większości przypadków gotowe wierzchniki, które zazwyczaj posiadają oryginalną strukturę, która wpływa na końcowy efekt wizualny. Do obuwia eleganckiego, przeznaczone są specjalne fleki z elementami skóry.

Bardzo ważną rzeczą przy wymianie fleków w butach męskich jest odpowiednie wymodelowanie obcasów. W przeciwnym razie podczas chodzenia w butach, mogą nam towarzyszyć bóle stóp, a my będziemy zastanawiać się co jest ich przyczyną.

Zobacz galerię naszych napraw.

Więcej w tej kategorii: « Fleki do koturnów
===========================================
*** Musisz mieć uprawnienia, aby skomentować ***
===========================================