wtorek, 24 kwiecień 2018
× Masz problem ze swoimi butami ? Nie wiesz, czy można je naprawić, lub dokonać przeróbki ?? Zamieść dokładne zdjęcia, oraz opisz szczegółowo problem, a być może zdołamy Ci pomóc.

Pytanie Kozaki, renowacja/naprawa 3 pary

Więcej
1 rok 3 miesiąc temu #156 przez admin
admin stworzył temat: Kozaki, renowacja/naprawa 3 pary
Pytanie Klientki przesłane na maila :

Dzień dobry,

Mam do naprawy 3 pary kozaków:

1)kozaki z granatowego nubuku-z przodu kolor wyblakł, pojawiły się białe plamy- zależy mi na takim ich oczyszczeniu/renowacji koloru żeby był jak na cholewkach(na cholewkach pozostał kolor wyjściowy) Wymagają też podklejenia podeszw

2) kozaki brązowe z nubuku(identyczny model jak wyżej)- wymagają nadrobienia obcasów/wymiany fleków oraz podklejenia podeszw

3) kozaki czarne skórzane-mają popękane z boku podeszwy-wymagają podklejenia/wzmocnienia podeszw po bokach oraz naprawy obcasów/fleków.

Załączam zdjęcia wszystkich butów w kolejności w jakiej ich opisałam.
Proszę o opinię co da się zrobić i orientacyjną cenę naprawy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
1 rok 3 miesiąc temu #157 przez admin
admin odpowiedział w temacie: Kozaki, renowacja/naprawa 3 pary
W przypadku odbarwionych/zniszczonych kozaków wykonanych ze skóry nubukowej, działanie jest mocno ograniczone ze względu na właściwości samej skóry. Nie można stosować przy renowacji butów, różnego rodzaju środków podkładowych, czy wykończeniowych, a działanie sprowadza się głównie do farbowania cholewek butów (w mniejszym, lub większym stopniu).

W przypadku butów granatowych należałoby raczej działać całościowo i dokonać farbowania skóry cholewek na całej powierzchni skóry. Nie wiadomo jednak, na ile udałoby się zachować kolor pierwotny i czy nie trzeba byłoby pójść w procesie renowacji, w ciemniejszą tonację. Po farbowaniu, dobrze byłoby położyć krem wykończeniowy, który utrwala kolor i impregnuje skórę, ale jednocześnie prowadzi do jej przyciemnienia. Podklejenie podeszew, to żaden problem.

W brązowych kozakach wystarczyłaby na cholewkach lekka kosmetyka, obcasów nawet nie trzeba by pewnie było nadkładać, należałoby zrobić całościowe fleki. Obcasy obciągane są skórą, więc też należałoby dokonać miejscowej naprawy.

Jeżeli chodzi o buty czarne, to uszkodzeniu uległ otok spodów, w związku z czym należałoby go wymienić i dopiero później dokonać sklejenia spodów. Przy okazji należałoby też wykonać wewnętrzną łatkę cholewki buta, aby nie doszło do dalszego jej przerwania (nie pozostawia to po sobie żadnych śladów wizualnych). Obcasy można nadbudować i wykonać fleki, lub też skrócić je do wysokości starcia i dopiero wtedy wykonać wspomniane fleki.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.435 s.