× Opis kluczowych usług serwisu, terminów realizacji, warunków gwarancji, itp.

Pytanie Farbowanie butów ślubnych

Więcej
4 lata 3 miesiąc temu - 4 lata 2 miesiąc temu #54 przez admin
admin stworzył temat: Farbowanie butów ślubnych
Postanowiłem opisać szczegółowo procedurę farbowania butów ślubnych, gdyż do tej pory dostajemy na maila zawsze praktycznie identyczne pytania, na które udzielamy identycznych odpowiedzi. Chcąc troszkę uporządkować ten temat, opiszę poniżej czego można oczekiwać, oraz jakie koszty są związane z tą usługą.

Kwestia pierwsza - KOLORY.
Otóż buty ślubne (mówię tu o skórzanych) wykonywane są z dosyć specyficznego gatunku skóry. Jak wiadomo, naturalny kolor skóry nie jest biały, w związku z czym, podczas procesu jej garbowania, nakładana jest specjalna biała warstwa wykończeniowa. Aby zafarbować trwale skórę, należy przede wszystkim dostać się do jej właściwej struktury, usuwając warstwy wykończeniowe. I tutaj zaczynają się schody. Buty muszą być naprawdę z dobrej jakościowo skóry pokrytej wysokiej klasy wspomnianą białą warstwą wykończeniową, by można było myśleć o innych kolorach niż czarny, lub ewentualnie ciemny brąz. Pastelowe kolory są możliwe do uzyskania, ale z doświadczenia mogę powiedzieć, że zaledwie co piąta para spełnia kryteria do zastosowania takich barwników. Kiedy klientka jest zdecydowana na farbowanie obuwia i chciałaby jakiś inny ciekawy kolor, zawsze tłumaczę w ten sposób, że można spróbować, ale jeżeli nie będzie wychodził, lub efekt końcowy nie będzie zbyt zadowalający, pozostaje alternatywa koloru czarnego, który zawsze jest możliwy do uzyskania. Wykonanie wcześniejszej próby farbowania na inny kolor jest bezpłatne. Klientka decyduje więc, czy chce niejako zaryzykować i wykonać wcześniejsze farbowanie na dany kolor, czy też nie i czy w ostateczności zgadza się na kolor czarny, jeżeli inne nie byłyby możliwe do uzyskania. Jeżeli nawet skóra nadaje się do zafarbowania na żądany kolor, np. niebieski, to nie można zagwarantować danego odcienia. Proces farbowania jest skomplikowany i każda skóra inaczej się zachowuje. Wpływ na kolor końcowy ma rodzaj barwnika, jego ilość, metoda farbowania, chłonność skóry, kolor bazowy podłoża, w związku z czym ten sam barwnik użyty na dwóch różnych białych butach, może dać zupełnie inne odcienie. Pozostaje również kwestia wykończenia butów po farbowaniu, co też ma diametralne znaczenie do późniejszego wyglądu i sposobu konserwacji butów.
Jeżeli chodzi o farbowanie białych butów z satyny i atłasu, to można w większości przypadków bez problemu uzyskać ciekawe kolory pastelowe. Podobnie jest z białymi butami wykonanymi z materiałów syntetycznych, przy czym farbując takie buty należy mieć na uwadze, że będą one lekko (lub na życzenie klienta bardziej ) cieniowane.

Kwestia druga - co z obcasami i spodami.
Cena za farbowanie butów, która wynosi najczęściej 60-80 zł/para, obejmuje farbowanie cholewki buta, czyli mówiąc po prostu wierzch. Nie obejmuje ona wykonania obcasów w kolorze butów (chyba że są obciągnięte materiałem takim samym jak cholewka), a także nie jest wliczone wykonanie spodów dopasowanych kolorystycznie do całości.
Tutaj pojawiają się różne możliwości. Co do obcasów, to można je wymienić na inne (czarne, brązowe,beżowe), lub też na bazie istniejących wykonać obcasy, które będą ładnie się komponować z całością. Najczęściej są one obciągane skórą i odpowiednio wybarwiane. Na ogół cena wykonania takich obcasów z flekami, wynosi ok. 60-70 zł/para. Jeżeli chodzi o spody, najczęściej kładziona jest zelówka najbardziej odpowiadająca kolorystycznie i farbowany (lub nie) jest skłon spodu obuwniczego. Suma sumarum można przyjąć iż w najbogatszej wersji zafarbowanie obuwia, a raczej jego kompleksowa zmiana wizualna zamyka się w przedziale 150 zł/para. Otrzymuje się jednak w tej cenie spody, z którymi nic nie będzie się już działo, nie ulegną odklejeniu, przetarciu, itp., oraz obcasy, których próżno szukać w sklepach. Są one bardzo odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia, a nawet jeśli coś by się stało, to można później bardzo małym kosztem je regenerować, bez uszczerbku wizualnego.
Ostatnio zmieniany: 4 lata 2 miesiąc temu przez admin.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.224 s.
Zasilane przez Forum Kunena