× Opis kluczowych usług serwisu, terminów realizacji, warunków gwarancji, itp.

Pytanie Skrócenie, obniżenie platform, koturnów i obcasów

Więcej
- #56 przez admin
admin stworzył temat: Skrócenie, obniżenie platform, koturnów i obcasów
Jedna z kluczowych usług oferowanych w serwisie, to skracanie, lub inaczej mówiąc obniżanie obuwia damskiego z wysokości. Na szczególną uwagę zasługują buty na platformie. Śmiało można powiedzieć, że obecnie jest to jedna z kluczowych usług w naszym serwisie. Poniżej przedstawimy odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania w tym temacie. A więc :

1. Czy można obniżyć platformę w butach.
Zdecydowanie TAK. Do tej pory wykonaliśmy setki takich zleceń i nie zdarzyło się, by z przyczyn technicznych, bylibyśmy zmuszeni do odmówienia wykonania takiej usługi. Obniżyć platformę można zarówno standardową zewnętrzną, jak również platformę krytą, przy czym w przypadku krytej platformy jest troszeczkę mniej możliwości, jeżeli chodzi o maksymalne jej skrócenie/obniżenie.

2. Czy można całkowicie usunąć platformę z butów.
Można to zrobić jedynie przy butach z platformą zewnętrzną. Po usunięciu platformy z butów, nie pozostaje praktycznie żaden ślad i buty wyglądają jak oryginalne.

3. Co z koturnami po skróceniu platform w butach.
Koturny, podobnie jak platformy odpowiednio skraca się/obniża je do pożądanej wysokości.

4. Co z obcasami po skróceniu platform w butach.
Obcasy, podobnie jak koturny należy odpowiednio dopasować jeżeli chodzi o wysokość. Pewną niewiadomą są jedynie obcasy typu bardzo cienka szpilka. Bardzo często producenci zatykają rurkę montażową (czyli miejsce gdzie mocuje się fleki z bolcem ) cienkim prętem metalowym. Po skróceniu obcasów powstaje wtedy problem, gdyż nie ma jak zamontować fleków, gdyż wspomniana rurka jest zatkana. W ponad 90 % można ją udrożnić, ale potrzeba w tym celu zdemontować obcasy. Po zabiegu udrożnienia obcasów, nie pozostaje żaden ślad, jedynie co to należy liczyć się z lekko zwiększonym kosztem całej usługi kompleksowego obniżania obuwia. Jeżeli okazałoby się, że przebicie rurki w obcasie nie jest możliwe, należy wtedy rozważyć wymianę obcasów na inne. Problem nie występuje w obcasach o szerszej podstawie.

5. Czy buty po skróceniu/obniżeniu będą wygodne ?
Wraz z samym obniżeniem obuwia z wysokości (platformy, koturny, obcasy) dokonujemy jednocześnie odpowiedniego modelowania butów. Wykorzystując pełną wiedzę, oraz umiejętności, oddajemy buty, które zawsze będą o niebo wygodniejsze od oryginalnych. Można przy tym w większości przypadków zażyczyć sobie indywidualne dopasowanie, czyli np. maksymalne obniżenie całych butów, maksymalne skrócenie platformy, ale pozostawienie wysokiej koturny, itp. Oddajemy obuwie po przeróbce, z gwarancją, że jest dobrze wykonane.

6. Co ze spodami i flekami po skróceniu ?
Oczywiście oryginalne spody są po obniżeniu obuwia, nie do wykorzystania. Wykonując nowe spody, stosujemy tylko i wyłącznie materiały najlepszej jakości, dopasowane charakterystyką do przerabianego obuwia. Spody są wykonywane z bardzo dużą starannością, idealnie dopasowane do butów. Raz wykonane spody, służą już bardzo długo i nie ma potrzeby ich zelowania, co jest niestety koniecznością w przypadku oryginalnych. Oprócz spodów wykonywane są w butach również fleki.

7. Ile kosztuje skrócenie platform i obcasów/koturnów ?
W zdecydowanej większości przypadków ceny przedstawiają się następująco :
- usługa skracania platform wraz z obcasami, lub koturnami - 50-60 zł/para
- wykonanie nowych spodów i fleków - 50-60 zł/para
dodatkowo, w razie stwierdzonej potrzeby :
- wypełnianie pustych platform (bardzo rzadko), by móc przykleić spody - 20 zł/para
- demontaż obcasów i przebijanie rurek montażowych w celu ich udrożnienia - 20-30 zł/para
W przypadku butów bardzo delikatnych, z mnóstwem ozdób, lub wymagających specjalnego traktowania, cena ustalana jest z klientem indywidualnie przed podjęciem pracy. Przykłady takich butów można znaleźć w naszej galerii w głównym menu.

Masz inne pytania ? - zadaj je poniżej.
Ostatnio zmieniany: przez admin.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.