× Opis kluczowych usług serwisu, terminów realizacji, warunków gwarancji, itp.

Pytanie Skracanie i obniżanie obcasów

Więcej
3 lata 10 miesiąc temu - 3 lata 7 miesiąc temu #61 przez admin
admin stworzył temat: Skracanie i obniżanie obcasów
Czy można skrócić obcasy w butach ?

Na takie najczęściej padające pytanie w mailach, możemy odpowiedzieć w 99 % przypadków – TAK.
Temat skracania obcasów jest bardzo szerokim pojęciem i dlatego poniżej postaramy się przedstawić możliwości, sposoby i koszty z tym związane.

A więc po kolei :

1. Czy każde obcasy można skrócić, obniżyć z wysokości ?
Obcasy są wykonywane z różnych materiałów. Jeżeli obcasy są zintegrowane ze spodami, to skrócenie może odbyć się tylko w ściśle określonym zakresie – jakim ? - zawsze buty z takimi obcasami musimy zobaczyć „na żywo”, by móc się wiążąco wypowiedzieć.
Zdecydowanie lepiej sprawa przedstawia się z obcasami, które można zdemontować. Otóż w takim przypadku, jeżeli skrócenie tych obcasów nie będzie możliwe ze względu na brak możliwości zachowania odpowiednich parametrów po ich skróceniu, zawsze można zastosować w nich naszą unikalną metodę modelowania obcasów (czytaj tutaj) .

2. O ile można skrócić obcasy ?
By odpowiedzieć na to pytanie musimy mieć buty w serwisie i dokonać pomiarów. Bardzo ogólnikowo i wstępnie możemy odpowiedzieć, jeżeli prześlą nam Państwo zdjęcia na maila, ale muszą być one wykonane w ściśle określony sposób. Zdjęcie musi być wykonane z boku buta, aparat ustawiony po środku, odległość od buta kilkadziesiąt centymetrów. Im więcej Państwo prześlą zdjęć, z podobnej pozycji, tym lepiej. Jeżeli obcasy miałyby być skrócone maksymalnie ile się da, trzeba rozważyć zastosowanie ich modelowania.

3. Co z flekami ?
Każdy obcas posiada fleki i dokonując skrócenia obcasów, fleki muszą zostać usunięte i nie można ich później już wykorzystać. Po skróceniu obcasów, każdorazowo muszą być wykonane nowe fleki. Czasami, w przypadku obcasów typu szpilka, gdzie mają zastosowanie fleki z bolcem, należy niekiedy dokonać udrożnienia rurki montażowej, w którą wbijane są fleki. Często wewnątrz tych rurek znajduje się fabrycznie włożony metalowy pręt, który uniemożliwia montaż fleków. Aby udrożnić rurkę, należy zdemontować obcasy, przez co należy się w takim przypadku liczyć ze zwiększeniem kosztów usługi o ok. 25-30 zł/para.

4. Czy po skróceniu obcasów czubki w butach nie pójdą do góry ?
Aby buty były wygodne czubki w butach zawsze muszą być lekko uniesione. Wynika to m.in. z motoryki naszego chodu. W zależności od tego o ile skrócimy obcas, czubki podniosą się mniej, lub więcej do góry. Po założeniu obuwia na stopę jest to już niewidoczne i bezpodstawne są obawy, że będzie się w butach chodziło jak „klown”.

5. Czy po skróceniu obcasów nie złamie się stalka.
Wykonując usługę zawsze robimy to w granicach bezpieczeństwa obcasów i całych butów. Jeżeli okazałoby się, że po skróceniu podstawa mogłaby za bardzo się przesunąć pod spód buta, informujemy o tym Klientkę i rozważamy wtedy wspólnie modelowanie obcasów. Pozwoli to wtedy bez problemu kontynuować skracanie.

6. Czy po skróceniu zostają jakieś ślady na obcasie.
Nie. Usługa wykonywana u nas nie pozostawia żadnych śladów.
Ostatnio zmieniany: 3 lata 7 miesiąc temu przez admin.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.211 s.
Zasilane przez Forum Kunena