× Opis kluczowych usług serwisu, terminów realizacji, warunków gwarancji, itp.

Pytanie Modelowanie obcasów

Więcej
#62 przez admin
admin stworzył temat: Modelowanie obcasów
Modelowanie obcasów

Usługa, którą oferujemy, jest z pewnością unikalna i jedyna w swoim rodzaju w skali kraju. Określenie „modelowanie obcasów” jest to nasze nazewnictwo, gdyż pojęcie to najdokładniej oddaje to, co zostaje w obcasie wykonane.

1. Co to jest modelowanie obcasów ?
W wielkim skrócie oznacza to zmianę kluczowych parametrów obcasa, dotyczącej jego górnej części zwanej „ławeczką”, czyli miejsca montażu z butem (podpodeszwą), przy niewielkiej zmianie wizualnej samego obcasa.

2. Kiedy stosuje się modelowanie obcasów ?
W zasadzie można wyróżnić trzy sytuacje, w których potrzebna jest taka usługa :
a) Obcasy fabryczne na skutek zbyt późnej wymiany fleków uległy uszkodzeniu, lub też z biegiem czasu podstawa obcasów przesunęła się zbytnio „pod środek buta”, a nie chcemy przy tym dokonywać wymiany obcasów na inne, lub też istnieje ryzyko, że po takiej wymianie nie będą zachowane odpowiednie parametry.
b) Chcemy dokonać maksymalnego obniżenia oryginalnych obcasów, lub też innych, nowych, a standardowe skrócenie, to troszkę za mało.
c) Buty są niewygodne, dotyczy to przede wszystkim wysokich obcasów.

3. Na czym polega sama usługa ?
Aby dokonać modelowania obcasów, należy je zawsze wcześniej zdemontować, gdyż przeróbka dotyczy właśnie tej części, która styka się z butem. Po demontażu w górną część obcasów nadlewany jest specjalny materiał, a następnie odpowiednio modelowany, by uzyskać pożądane parametry, takie jak odpowiednia szerokość „ławeczki”, długość, kąt pochylenia, itp.

4. Co się dzieje z oryginalnym obciągnięciem obcasa ?
Jeżeli obcasy w oryginale są obciągane skórą, lub innym materiałem, należy liczyć się z tym, że po modelowaniu obcasów w większości przypadków materiał ten będzie niezdatny już do użycia. Czasami istnieje duża szansa na zachowanie i wykorzystanie materiału do późniejszego, ponownego obciągnięcia obcasów, by zachować ich pierwotny wygląd, ale nie możemy tego obiecać. Na pewno istnieją inne możliwości dopasowania kolorystycznego obcasów do reszty cholewek butów.

5. Czy usługa jest bezpieczna dla butów ?
TAK. Dokonaliśmy już bardzo wielu modelowań obcasów i nigdy nie mieliśmy najmniejszych nawet uwag od naszych Klientek, poza tym, że buty były o niebo wygodniejsze. Usługa ta jak i inne w naszym serwisie objęta jest gwarancją.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.