× Najczęściej występujące spody w butach męskich - prezentacja, opinie, porady.

Pytanie Zelowanie używanych spodów skórzanych - przetarcie szwów

Więcej
10 miesiąc 1 tydzień temu #211 przez admin
admin stworzył temat: Zelowanie używanych spodów skórzanych - przetarcie szwów
Decydując się na zelowanie gumą skórzanych spodów w butach, najlepiej zrobić to już zaraz po kupnie butów. Spody skórzane szyte są różnymi technikami, ale niezależnie od samego sposobu szycia, prędzej, czy później dojdzie do częściowego starcia podeszwy skórzanej i szwy ulegną przetarciu.

Proces ten nastąpi później w przypadku, gdy szwy są schowane w głębokim kanale, jednakże coraz częściej producenci pomijają stosowanie kanału, lub jest on tak płytki, że nie spełnia swojej roli zabezpieczania szwów.Przetarcie się szwów powoduje najzwyczajniej rozejście się spodów i utraty ich spójności.
Do przetarcia szwów dochodzi w butach w różnych miejscach. Najczęściej są to czubki butów, lub zewnętrzna część podeszwy. Duże znaczenie ma tutaj sposób wymodelowania samych spodów, oraz sposób chodzenia.
Przetarcie się szwów jest mniejszym problemem w butach, w których zastosowano do połączenia kruponu podeszwowego z ramą - klej. Jeżeli spody są tylko zszyte, to przerwanie nici, sprawia, że spody tracą swoją spójność, przez co woda może wnikać w głębsze struktury butów, gromadząc się np. pod warstwą korka.

Jeżeli chcemy podzelować obuwie, to nie ma na co czekać. Panuje zasada, że im wcześniej to wykonamy, tym lepiej. Jedynie w przypadku butów z bardzo dobrymi spodami, zalecamy kilkukrotne przejście się w butach, tak, aby jak najlepiej spody skórzane dopasowały się do stóp.

W przypadku, gdy rozważamy po starciu się oryginalnych spodów skórzanych ich wymianę, możemy użytkować buty, aż do momentu, kiedy krupon podeszwowy zetrze się prawie do ramy. Prawie, czyli najlepiej jak zostanie jeszcze minimalna grubość przynajmniej 1mm skóry.

Przykłady zelowania spodów skórzanych można znaleźć w naszej galerii realizacji - tutaj.
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.398 s.
Zasilane przez Forum Kunena