piątek, 23 luty 2018
× Przykładowe naprawy/przeróbki/farbowania butów dokonane w naszym serwisie.

Pytanie Podwójne monki Yanko - renowacja skóry i farbowanie cholewek

Więcej
6 miesiąc 2 tygodni temu #206 przez admin
admin stworzył temat: Podwójne monki Yanko - renowacja skóry i farbowanie cholewek
Często, niewłaściwie zastosowane środki do pielęgnacji obuwia, potrafią zniszczyć skórę w tak dużym stopniu, że nawet w naszym serwisie ewentualne renowacja staje pod znakiem dużego zapytania.

Klient używał do czyszczenia monków Yanko renomatu, czyli środka do usuwania zalegających zaschniętych warstw kremów i wosków na powierzchni skóry cholewki butów. Niestety, ale po tym zabiegu, oraz jeszcze innych czynnościach również wykonanych przez Klienta na skórze, buty jednym słowem nie wyglądały ciekawie.

Przyczyną takiego stanu rzeczy, były elementy cholewek butów pozbawione zupełnie nie tylko fabrycznego wykończenia skóry, ale też i jej lica. Cokolwiek nie zastosowało by się na skórze, powodowało to natychmiastowe jej ciemnienie. Poza tym skóra była bardzo sucha i szorstka.

Początkowe rokowania co do możliwości renowacji skóry nie były zbyt dobre. Zastanawialiśmy się mocno nad opcją całościowego farbowania butów na kolor ciemnego brązu. Klientowi zależało jednak nad w miarę jasnym kolorze, dlatego też dokonaliśmy wielu prób i można powiedzieć eksperymentów, aby starać się uzyskać kolor jak najbliższy oryginałowi.

Efekty naszej pracy można zobaczyć na końcu galerii, tymczasem krótka fotorelacja z renowacji.

Double Monk Yanko w stanie "oryginalnym" w jakim trafiły do naszej Pracowni. Widoczne uszkodzenia i wytarcia powłoki wykończeniowej skóry.Jakiekolwiek próby farbowania, kończyły się niepowodzeniem, gdyż barwniki wnikały w skórę jak w gąbkę i nawet stosowanie bardzo jasnego koloru, powodowało natychmiastowe ciemnienie skóry.Suma sumarum, ostatecznie udało się uratować buty. Jak stwierdził sam Klient, kolor po renowacji, jest nawet lepszy niż w oryginale. Buty nabrały życia, a sama skóra jest delikatna w dotyku. Oczywiście, Klient został przez nas poinformowany w temacie, jak właściwie dbać o skórę butów, by już problem nie powrócił.

Zdjęcia po renowacji obuwia, pierwsze zdjęcie stanowi porównanie stanu wyjściowego z końcowym :tak buty wyglądają w cieniu na zewnątrz :buciki w pełnym słońcu :Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.289 s.