× Jak dbać właściwie pielęgnować skórę zamszową ? Jakich środków używać ? Przykłady zastosowania kosmetyków do pielęgnacji obuwia w praktyce.

Pytanie Naprawa, czyszczenie i rekoloryzacja cholewek zamszowych trzewików Gordon&Bros

Więcej
10 miesiąc 4 tygodni temu - 10 miesiąc 4 tygodni temu #204 przez admin
admin stworzył temat: Naprawa, czyszczenie i rekoloryzacja cholewek zamszowych trzewików Gordon&Br
Jednymi z butów, które oferują dobry stosunek ceny do jakości są z pewnością buty Gordon&Bros. Nie oznacza to, że buty są pozbawione wad, ale w większości przypadków, wystarczy mała naprawa, aby butów przywrócić funkcjonalność i ładny wygląd.

Poniżej przedstawimy skróconą fotorelację z czyszczenia cholewek zamszowych. Buty wymagały też ponownego sklejenia obcasów, ale to mały istotny szczegół.

A więc od początku.
Klient przysłał do nas swoje zamszowe, brązowe trzewiki Gordon&Bros do czyszczenia i renowacji cholewek. Nie chciał tego robić we własnym zakresie, by nie popełnić jakichś błędów, o które nie trudno w przypadku odnowy zamszu.

Cholewki butów w trzewikach wykazywały mocne zabrudzenia. Kluczem do powodzenia renowacji zamszu, jest w tym przypadku właściwe jego odczyszczenie. Jakiekolwiek błędy w tym procesie skutkują utrwaleniem zabrudzeń i niejednokrotnie koniecznością farbowania skóry na ciemniejszy kolor, tak, aby można było przykryć powstałe przebarwienia.

Do czyszczenia zamszu używamy profesjonalnych środków, przez co niekiedy nawet największe zabrudzenia udaje się odczyścić. Poniżej kilka fotek obrazujący stan cholewek przed czyszczeniem, w trakcie i po jego zakończeniu.

Buty z mocnymi zabrudzeniami, oraz odwarstwionymi obcasami :Trzewiki Gordon&Bros po czyszczeniu całościowym cholewek :

Zdjęcia obrazujące buty w trakcie renowacji koloru, za pomocą renowatora Woly ( do nabycia w naszym sklepie internetowym tutaj ). But z lewej strony bezpośrednio po renowacji. Nie należy się przejmować ciemnym kolorem, bowiem po kilku minutach, gdy farba wyschnie kolor rozjaśni się.But z lewej po kilku minutach od chwili użycia renowatora koloru do zamszu firmy Woly :A oto oba buty po renowacji koloru, but z prawej strony jeszcze lekko wilgotny, farba jeszcze nie w pełni wyschła :Na końcu pozostaje zabezpieczenie zamszu odpowiednim impregnatem. W tym przypadku zastosowaliśmy impregnat w aerozolu również z firmy Woly. Nie dość, że jest to bardzo skuteczny środek, to jeszcze ma świetny stosunek ceny do jakości ( do kupienia również w naszym sklepie internetowym tutaj ).

Podsumowując :

Kompleksowe czyszczenie cholewek butów, sprawiło, że zniknęły ze skóry mocne, ciemne zabrudzenia, a z drugiej strony zostały zafarbowane przy użyciu renowatora do zamszu jaśniejsze, odbarwione miejsca w okolicy czubków butów. Po impregnacji buty są gotowe do dalszego użytkowania.
Ostatnio zmieniany: 10 miesiąc 4 tygodni temu przez admin.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.239 s.
Zasilane przez Forum Kunena