× Środki do mniej, lub bardziej zaawansowanego czyszczenia skóry butów i innych artykułów skórzanych.

Pytanie Buty Shoepassion - czyszczenie cholewek z tłuszczu

Więcej
#187 przez admin
admin stworzył temat: Buty Shoepassion - czyszczenie cholewek z tłuszczu
Wiele osób stosuje do cholewek butów klasycznych butów męskich tłuszcz. Naszym zdaniem jest to zupełnie niepotrzebne.

Po pierwsze - tłuszcz jest głównie przeznaczony do stosowania w butach narażonych na szczególnie trudne warunki (najczęściej zimowe) i jego użycie powinno być przemyślanym działaniem.

Po drugie - użycie tłuszczu do cholewek butów, powoduje, iż późniejsza pielęgnacja butów dedykowanymi środkami, czyli głównie kremem jest mocno ograniczona. Tłuszcz powoduje, iż skóra staje się lekko lepka i nie można już na jej powierzchni uzyskać ładnego efektu wizualnego w postaci np. stworzenia lustra na czubkach i piętach. Całe cholewki są przymatowione i pozbawione życia.

W niektórych przypadkach, tak jak w prezentowanej parze butów Shoepassion, można pozbyć się tłuszczu za pomocą specjalnego mydła.

Prezentowane mydło Fiebing's jest środkiem bardzo bezpiecznym dla skóry i często ma zastosowanie w naszym serwisie. W przypadku mydeł do skór innych producentów, zalecamy zachowanie szczególnej ostrożności, gdyż ich użycie może doprowadzić do usunięcia oryginalnego wykończenia skóry, a to z kolei może powodować konieczność całościowego, ponownego wybarwiania i wykańczania skóry.

Mydło Fiebing's możesz kupić w naszym sklepie internetowym - tutaj

Buty Shoepassion - cholewki zmatowiałe po użyciu tłuszczu :Cholewki w trakcie czyszczenia za pomocą mydła do skór Fiebing's :Efekt po wyczyszczeniu cholewek butów. W celu wzmocnienia efektu lekkiego nabłyszczenia cholewek, można użyć dodatkowo kremu do butów Woly, oraz wosku do uzyskania lustra na czubkach.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.