Moje konto

Zaloguj się

Top Panel
środa, 22 maj 2019

Pytanie Pielęgnacja obuwia - gdzie kupować produkty

Więcej
- #289 przez admin
admin stworzył temat: Pielęgnacja obuwia - gdzie kupować produkty
Jak należy właściwie dbać o buty ?

To pytanie rodzi się już w trakcie płacenia za zakupione buty w sklepie. Sprzedawcy nagminnie oferują też, rzekomo specjalnie dedykowane środki do pielęgnacji skóry w naszym nowozakupionym obuwiu.

Czy należy kupować kosmetyki do butów, w tym samym sklepie co buty ?

Doświadczenia klientów w tej materii są bardzo różne, niemniej jednak z przewagą tych negatywnych. Bardzo częstą przyczyną późniejszej reklamacji butów, są uszkodzenia powstałe w wyniku stosowania środków do pielęgnacji obuwia, zakupionych wraz z nimi. Odbarwienia, przebarwienia, plamy na skórze, to standardowe powody reklamowania butów. Zakup środków w sklepie, w którym kupiliśmy buty, w żaden sposób nie wpływa w jakimś większym stopniu na pozytywne rozpatrzenie ewentualnej reklamacji. Standardową regułką jest najczęściej „niewłaściwa pielęgnacja obuwia”. Na nic zdają się tłumaczenia klientów, że dana pasta, krem, czy impregnat, był zachwalany przez sprzedawcę jako ten jedyny, który najlepiej ze wszystkich środków zabezpieczy nasze buty.Dlaczego sprzedawcy tak bardzo polecają sklepowe środki do pielęgnacji butów ?
Odpowiedź jest bardzo prosta, zawierająca się w trzech słowach – marketing, kasa, zysk.

Tak jak kupując paliwo na stacji benzynowej jesteśmy nieraz nachalnie wręcz namawiani do zakupu hot-dogów, płynów do spryskiwaczy, napojów, itp. , tak w sklepie obuwniczym pojawiają się pytania o inne gadżety, w tym również o wspomniane środki do pielęgnacji obuwia. Mało kto wie, ale sprzedawcy są rozliczani nie tylko z samej sumy obrotów, wynikającej ze sprzedaży butów. W większych sieciach handlujących w galeriach, ważnym parametrem sprzedaży jest też tzw. ilość sztuk na paragonie. Co to dokładniej oznacza ? Ano tyle, że wskaźnik ten musi oscylować minimum w okolicach 1,7 a to z kolei oznacza, że przy zakupie butów sprzedawca będzie robił wszystko, byśmy nie odeszli od kasy tylko z butami, ale nabyli przy okazji coś jeszcze. Nie łudźmy się, że dobro naszych butów, jest dla sprzedawcy najważniejsze, bo…. nie jest.

Jakość środków do pielęgnacji butów oferowanych w sklepach.
W dzisiejszych czasach, tak naprawdę nie ma problemu z wysoką jakością produktów. Problemem jest to, czy dana firma/osoba chce taką jakość zaoferować swoim klientom. Jakie możliwości sprzedaży mogą Państwo spotkać w sklepach, o tym poniżej.

Małe i średnie sklepy.
W takich sklepach znaleźć możemy produkty konkretnych firm, jak np. Kaps, Tarrago, Bama, Kiwi, itp. Zazwyczaj sklepy takie obsługują przedstawiciele handlowi danej marki i regularnie odwiedzają je uzupełniając kończący się asortyment. W przypadku problemów z obuwiem, możemy też w takich sklepach liczyć później na bardziej indywidualne, pro konsumenckie podejście właściciela, niż w sklepach wielko powierzchniowych, czy sieciówkach.

Duże sklepy i sieciówki sprzedające kosmetyki do butów „no name”.
W wielu sklepach obuwniczych, szczególnie tych ulokowanych w galeriach handlowych, znajdziemy przy kasach produkty do pielęgnacji butów firm, o których nigdy wcześniej nie słyszeliśmy. Między bajki należy włożyć zapewnienia sprzedawcy, o rzekomo ich świetnej jakości. Prawdopodobnie są to produkty niskiej jakości, sprzedawane jako „no name”, gdzie jedynym kryterium jest niska cena zakupu i wysoka marża sprzedaży.

Duże sklepy i sieciówki oferujące kosmetyki pod własną marką.
Nie wszystkie produkty do pielęgnacji butów w dużych sklepach obuwniczych muszą być „no name”. Wiele firm sprzedaje dobrej jakości produkty uznanych producentów, zmieniając jedynie etykietę na nazwę swojej firmy. W takim przypadku, możemy z większym zaufaniem podejść do zakupów. Minusem jedynie jest koszt kosmetyków, przeważnie większy, niż za ten sam środek z etykietą samego producenta. Problematyczne jest też stwierdzenie, czy rzeczywiście środki są godne uwagi, czy też po prostu kolejna seria „no name” ładnie opakowana.

Gdzie zaopatrywać się w środki do pielęgnacji butów ?
Odpowiedź z naszej strony jest tylko i wyłącznie jedna. W sprawdzonych zakładach szewskich. Dlaczego ? Tylko i wyłącznie osoby pracujące na co dzień z obuwiem są w stanie rozpoznać rodzaj i jakość skóry użytej do produkcji butów. Wiedza, którą ma szewc pracujący przy butach, używający bardzo często również środków do wykańczania obuwia, przeznaczonych do sprzedaży dla indywidualnych klientów, jest po prostu bezcenna.Nawet najlepszy środek niewłaściwie użyty, lub zastosowany do niewłaściwego materiału/skóry, może bezpowrotnie zniszczyć buty, przez co naprawa w skrajnych przypadkach może wiązać się z koniecznością całościowego farbowania obuwia. Sam zakup dobrych środków do pielęgnacji butów nie gwarantuje jeszcze sukcesu. Do pełni szczęścia brakuje odpowiedniego podejścia do tematu samego dbania o buty przez klientów i poświęcenia samym butom odrobinę czasu, przez co odwdzięczą się nam one długoletnim bezproblemowym użytkowaniem.

Jeżeli szukasz sprawdzonych środków, których często używamy na codzień w naszym serwisie, proponujemy odwiedzić nasz sklep internetowy - tutaj.
Załączniki:
Ostatnio zmieniany: przez admin.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dlaczego buty Proofshoes ?

 • Unikalne rozwiązania konstrukcyjne
  Unikalne rozwiązania konstrukcyjne Podkreślamy, że jedną z kluczowych kwestii butów Proofshoes, ma być możliwość ich długotrwałego użytkowania, a przy tym możliwość wielokrotnego ich serwisowania, zarówno jeżeli chodzi o małe naprawy, jak również te, związane z kompleksową wymianą spodów. Z pełną odpowiedzialnością więc, możemy Państwa poinformować, że w jednym z wariantów wykonania spodów, stosujemy…
 • Bezpłatny serwis butów Proofshoes
  Bezpłatny serwis butów Proofshoes Wykonanie dla Ciebie obuwia miarowego, traktujemy dopiero jako początek przygody z naszymi butami. Jak zapewne wiesz z własnego doświadczenia, po zakupie butów, pozostajesz sama/sam z nimi i nikt nie troszczy się o to, co dzieje się dalej. Nikt nie pyta Cię o to, jak się buty noszą, czy wszystko z…
 • Najwyższa jakość skór
  Najwyższa jakość skór Temat skór obuwniczych używanych przez producentów butów, jest chyba tym, który mógłby się ciągnąć w nieskończoność. O skórach stosowanych w butach Proofshoes możesz więcej poczytać na naszym forum, na którym będziemy poruszać kluczowe zagadnienia. Poniżej, przedstawiamy jedynie kilka najważniejszych informacji : Cechy charakterystyczne skór butów Proofshoes : Skóry niekorygowane –…
 • Gwarancja idealnego dopasowania
  Gwarancja idealnego dopasowania Zamawiając buty w naszej Pracowni, masz komfortową sytuację, bowiem nie musisz zastanawiać się, jaki rozmiar wybrać, czy dane kopyto będzie odpowiednie dla Twoich stóp, pozbywasz się niemal całkowicie ryzyka niedopasowania obuwia. Najważniejsza rzecz : To nie Ty masz podać nam swój rozmiar – to my mamy wykonać buty pasujące na…
 • Buty Proofshoes w praktyce - czyli testy długodystansowe
  Buty Proofshoes w praktyce - czyli testy długodystansowe Buty Proofshoes, projektowane są przez nas tak, aby służyły naszym klientom wiele lat. Konstrukcja obuwia, użyte skóry, materiały, rozwiązania konstrukcyjne, to efekt wieloletnich doświadczeń w codziennej pracy serwisowej, podczas której dokonywaliśmy napraw, renowacji przeróbek butów. Chcemy dać Ci możliwie jak najwięcej satysfakcji z użytkowania butów Proofshoes, dlatego też  buty poddawane…
 • Gwarancja na buty Proofshoes
  Buty Proofshoes objęte są GWARANCJĄ. Specjalnie, bardzo wyraźnie artykułujemy to słowo, bowiem jest to rzecz unikalna w branży obuwniczej i nawet światowe, luksusowe marki obuwnicze, nie mają tego w swojej ofercie. Nasza GWARANCJA na buty, to nie prawo do reklamowania towaru z tytułu rękojmii, które jest zagwarantowane ustawowo – więcej…