× Masz problem ze swoimi butami ? Nie wiesz, czy można je naprawić, lub dokonać przeróbki ?? Zamieść dokładne zdjęcia, oraz opisz szczegółowo problem, a być może zdołamy Ci pomóc.

Pytanie Renowacja lakierowanych szpilek Massimo Poli

Więcej
#224 przez admin
admin stworzył temat: Renowacja lakierowanych szpilek Massimo Poli
Pytanie Klientki :

Witam;
Bardzo zależy mi na dalszym użytkowaniu moich najwygodniejszych butów, dlatego zwracam się z zapytaniem czy istnieje możliwość "uratowania" ich.
Buty są firmy Massimo Poli, wykonane ze skóry lakierowanej, na platformie.
Chciałabym aby były ponownie obłożone w całości nową skórą - najchętniej NIElakierowaną w podobnym kolorze (jasny beż, capuccino). Buty mają mocno zdartą skórę na czubkach, ponadto na wierzchu lewego buta, skóra pomarszczyła się i różni się znacznie od drugiego (choć na zdjęciu jest to słabo widoczne i trudne do uchwycenia). Do wymiany jest również obcas. Więc chyba już wszystko ;(( Kupuję buty wyłącznie tej firmy, ale niestety nie mają ostatnio w podobnym kolorze, dlatego tak bardzo mi na nich zależy.
Bardzo proszę o informację z ewentualną orientacyjna wyceną.


Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
#225 przez admin
admin odpowiedział w temacie: Renowacja lakierowanych szpilek Massimo Poli
Obłożenie szpilek nową skórą, nie bardzo jest możliwe, bo po prostu należałoby niejako wykonać cholewki butów od nowa :)
Sama naprawa jest możliwa, ale jej wykonanie niesie ze sobą trochę komplikacji. Największą trudnością byłoby z pewnością idealne dopasowanie skóry na platformach, które, aby je naprawić, należałoby odwarstwić.
W niektórych przypadkach, w sytuacji, gdy nie ma szans na dobre dopasowanie koloru, proponujemy wykonanie platform i obcasów w kolorze innych niż reszta butów, wtedy mamy pewien kontrast i w wielu przypadkach wygląda to bardzo fajnie.

Jeżeli jednak, mimo wszystko chcielibyśmy uzyskać jednolity kolor na całej powierzchni butów, należałoby naprawić obciągi platform, a następnie farbować całe buty. Nie jest to jednak prosta czynność i nie zawsze kończy się sukcesem w przypadku butów ze skóry lakierowanej (czasem bywają skóry foliowane).

Obojętnie, jaką metodę naprawy by przyjąć, w każdym przypadku nie będzie ona należała do tanich. Kluczowym do ustalenia kosztów naprawy jest czas potrzebny do jej wykonania, a z pewnością nie będzie on krótki.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.