× Masz problem ze swoimi butami ? Nie wiesz, czy można je naprawić, lub dokonać przeróbki ?? Zamieść dokładne zdjęcia, oraz opisz szczegółowo problem, a być może zdołamy Ci pomóc.

Pytanie Prośba o opinię dot naprawy butów

Więcej
#235 przez admin
admin stworzył temat: Prośba o opinię dot naprawy butów
Proszę o informację nt. możliwości naprawy butów i o wycenę.
Zdjęcia butów opisane są numerami, np. buty 1.1, buty 2.1, itd.

Naprawa:

Buty 1: Przetarcie skóry zamszowej na czubku jednego buta


Buty 2: Wytarte/wyrwane zapiętki + wkładki do wymianyButy 3: Rozklejony czubek jednego buta (buty są względnie nowe - dwie warstwy podeszwy się rozkleiły na skutek kopnięcia w twardy przedmiot)Buty 4: Wytarte/wyrwane zapiętki + wkładki do wymianyButy 5:Uszkodzone obcasy - paski skóry otaczające obcasy są miejscami odklejone i oderwane, obcasy starte, zelówki odchodzą od podeszwy (być może ze względu na to, że były zakładane na już używane i częściowo starte skórzano-syntetyczne podeszwy), brzeg podeszwy został zamalowany przez szewca - farba popękała i miejscami odpadła/starła sięButy 6: starte obcasy + rozklejone syntetyczne podeszwy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
#236 przez admin
admin odpowiedział w temacie: Prośba o opinię dot naprawy butów
Jeżeli chodzi o możliwości naprawy, to wygląda to następująco :

ad.1. Należałoby zobaczyć buta "na żywo", niemniej jednak naprawa nie pozostawiająca śladów powinna być możliwa. Należałoby wykonać łatkę wewnętrzną w tym miejscu oraz zrobić nowe spody, wypuszczone bardziej na czubek buta. Naprawa w takim wydaniu, pozwoliłaby na zawsze wyeliminować przecieranie się czubków. Niestety, nie należy ona do najtańszych.

ad.2. Wytarte zapiętki to nie problem. Można je wykonać w każdym momencie, a zastosowanie skóry z prawdziwego zdarzenia sprawi, że problem nie powinien powrócić. Wkładki do butów można kupić gotowe, lub też zlecić wykonanie w naszym serwisie, wykonane mogą być np. ze skóry garbowanej roślinnie, która ma duże możliwości absorbcji potu.

ad.3. Jeżeli jest to rozklejenie, to nie ma problemu i może być w każdej chwili małym kosztem sklejone. Gorzej, jeżeli buty są szyte i nastąpiło rozwarstwienie szwów. Wiąże się to już z głębszą ingerencją w spody i nie wykluczone, że nawet trzeba byłoby od nowa wykonywać warstwę zelówkową.

ad.4. analogicznie jak w punkcie 2.

ad.5. Na obcasach uszkodzeniu uległa taśma skórzana. Należałoby ją całkowicie wymienić na nową, lub też dokonać miejscowej naprawy z odpowiednią późniejszą koloryzacją i zabezpieczeniem woskami. Obowiązkowo też należałoby wykonać nowe fleki. Malowanie spodów standardowymi środkami się nie sprawdza, co potwierdza przykład Pana butów. Można takie rzeczy wykonywać, ale należy używać do tego celu środków przemysłowych.

ad.6. Klejenie podeszew, to standardowa czynność w naszym serwisie, objęta gwarancją. Z tego co widać na zdjęciu, buty posiadają mazonitowe obcasy, które uległy częściowemu starciu. Należałoby wymienić fleki, wcześniej dokonując odbudowy uszkodzonych obcasów.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.