× Masz problem ze swoimi butami ? Nie wiesz, czy można je naprawić, lub dokonać przeróbki ?? Zamieść dokładne zdjęcia, oraz opisz szczegółowo problem, a być może zdołamy Ci pomóc.

Pytanie Wymiana podeszwy w butach trekkingowych Chiruca Somiedo

Więcej
#279 przez admin
admin stworzył temat: Wymiana podeszwy w butach trekkingowych Chiruca Somiedo
Pytanie Klienta :

Posiadam buty trekkingowe Chiruca Somiedo, w których kilka lat temu podeszwa dosłownie się "rozpuściła" i odchodziła całymi płatami - najprawdopodobniej w wyniku działania soli drogowej, ponieważ buty były użytkowane głównie w mieście. Resztki podeszwy dosłownie rozpadają się w palcach, a całość strasznie się klei.

Państwa firma ma w ofercie wymianę całych spodów i w związku z tym mam pytanie, czy moje buty kwalifikują się do takiej naprawy i czy w ogóle jest sens to robić?
Oryginalna podeszwa to nie był Vibram, a "zwykła" podeszwa producenta obuwia. Buty przeleżały kilka lat w piwnicy.

Przesyłam zdjęcia rzeczonych butów i bardzo proszę o:

1. Ocenę, czy to w ogóle może nadawać się do naprawy (oczywiście o ile da się to zrobić na podstawie zdjęć),
2. Orientacyjną wycenę usługi (na ile to jest możliwe) wymiany podeszwy oraz czyszczenia i konserwacji obuwia,
3. Informację na temat przybliżonego czasu realizacji usługi.

Buty Chiruca z uszkodzonymi spodami :

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
#280 przez admin
admin odpowiedział w temacie: Wymiana podeszwy w butach trekkingowych Chiruca Somiedo
Podeszwy w takich butach można naprawiać na kilka sposobów. Ze względu na fakt, iż spody są dwuwarstwowe, wykonane śródpodeszwy m.in. ze spienionego poliuretanu, należałoby zobaczyć, czy można wykorzystać pewne fragmenty podeszwy oryginalnej, która stanowiła by bazę do odbudowy spodów.

Jeżeli całość spodów jest w bardzo złym stanie (a tak można wnioskować na podstawie wieku butów), to należałoby wszystkie warstwy odtwarzać, dorabiając nowe otoki, wykonując śródpodeszwę i na końcu zabezpieczyć wszystko nowym tzw. "śladem", czyli warstwą gumy o dużej odporności na ścieranie.

Koszt całościowej odbudowy butów nie jest tani. Poza tym, należałoby sprawdzić, czy w butach nie ma pleśni, po tak długim okresie przebywania w piwnicy. Czasem warto po prostu pożegnać daną parę butów, niż miałoby się okazać, że może być przyczyną problemów zdrowotnych.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.