× Masz problem ze swoimi butami ? Nie wiesz, czy można je naprawić, lub dokonać przeróbki ?? Zamieść dokładne zdjęcia, oraz opisz szczegółowo problem, a być może zdołamy Ci pomóc.

Pytanie Pęknieta podeszwa

Więcej
#158 przez admin
admin stworzył temat: Pęknieta podeszwa
Pytanie od Klienta :

Prośba o pomoc w naprawie obuwia, miałem je może 15 razy na nogach, pękła podeszwa.....

prośba o opcje jakie podeszwy możecie zamontować? prośba o zdjęcia

pewnie nie da się dobrać eleganckiej systemowej w tym kształcie może skórzana grubsza klejona?

w jednym bucie rozłazi się też suwak, trzeba wymienić.

Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
#160 przez admin
admin odpowiedział w temacie: Pęknieta podeszwa
Jakakolwiek podeszwa by nie była, to zawsze można ją wymienić. Nie zawsze jest to jednak konieczne.
Przypadek pękania spodów, jest w butach częstym problemem. W zdecydowanej większości przypadków wystarczy odpowiednio skleić pęknięcie i wprasować w oryginalny spód odpowiednio dopasowaną zelówkę. Często po takiej naprawie nie pozostaje żaden ślad.
Gorzej jest, kiedy spody wykonane są z naprawdę słabego materiału, a pęknięcie spodu w części podeszwowej, to nie jedyne uszkodzenie. Jeżeli pęknięcia, lub inne wady występują na całości spodów, to pozostaje jedynie ich wymiana, która dokonana w sposób fachowy, w żadnych wypadku nie pogarsza wyglądu wizualnego butów. Mało tego, często wpływa "in plus" nie tylko na trwałość spodów, ale także na lepsze wrażenia wizualne.

Jedną z bardziej zaawansowanych przeróbek spodów, polegającą na wymianie gumowej podeszwy na skórzaną, dokonaną w loafersach szytych metodą Goodyear Welted (GYW), można zobaczyć pod tym linkiem :

szewc24.pl/kunena/wybrane-realizacje-napraw-przerobek-farbowania-butow/90-loafersy-brazowe-szyte-gyw-wymiana-spodow-gumowych-na-skorzane

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.