× Masz problem ze swoimi butami ? Nie wiesz, czy można je naprawić, lub dokonać przeróbki ?? Zamieść dokładne zdjęcia, oraz opisz szczegółowo problem, a być może zdołamy Ci pomóc.

Pytanie Pęknięty obcas w butach lakierowanych - zapytanie o naprawę

Więcej
#163 przez admin
admin stworzył temat: Pęknięty obcas w butach lakierowanych - zapytanie o naprawę
Wiadomość od Klientki :

dzień dobry!

Chciałam zapytać o możliwość naprawy buta, złamał mi się obcas i niestety nikt nie potrafi mi tego naprawić, mieszkam w małej miejscowości gdzie mamy dwa zakłady ale ta naprawa jest ponad ich możliwości:)
Powiedziano mi, że trzeba wymienić obcas ale nie są w stanie dobrać odpowiedniego.
Proszę o pomoc bo to moje najwygodniejsze buty na obcasie, a nowych takich już nie da się kupić. w załączniku przesyłam zdjęcia.

bardzo proszę o ratunek!!

Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
#164 przez admin
admin odpowiedział w temacie: Pęknięty obcas w butach lakierowanych - zapytanie o naprawę
Wymiana obcasów lakierowanych jest z pewnych przyczyn problematyczna.

Jeżeli obcasy lakierowane są w kolorze czarnym, to jest to względnie prosta sprawa. Gorzej jeżeli mamy do czynienia z obcasami jak powyżej.
Obcasy lakierowane, są najczęściej zamawiane przez producentów, pod konkretny model obuwia w ilościach hurtowych. Pozwala to zastosowanie dowolnego fasonu obcasów, wybarwionych na kolor jaki sobie producent zażyczy. W przypadku dokonywania napraw, najczęściej dostępne fasony obcasów są w kolorze czarnym i tutaj zaczynają się małe schody. Obcasy należałoby polakierować, ale z tego co orientowaliśmy się, jest to zupełnie nieopłacalne. Po pierwsze należałoby zakupić lakiery w ilościach hurtowych liczonych w litrach, po drugie, okres trwałości lakierów to jest ok. 6 miesięcy, w związku z tym możliwość lakierowania istnieje, ale cena jednostkowa takiej usługi, wynosiłaby dla klienta.... - kilkaset złotych.

Jak więc naprawiać obcasy lakierowane ?

Tak naprawdę jedyną alternatywą dla lakierowania obcasów, jest dokonywanie obciągów obcasów skórą lakierowaną. Ta metoda ma pewne ograniczenia o których piszemy poniżej :

- dobór odpowiedniego wybarwienia skóry lakierowanej (w wielu przypadkach należy skórę wybarwiać, aby uzyskać pożądany kolor)

- skóra na obcasach pogrubia je, co może mieć znaczenie dla wyglądu wizualnego np. szpilek

- jeżeli obcasy nie pokrywa przedłużony spód obuwniczy, może być problem z dokładnym dopasowaniem obciągu i stwarzać problem całkowitego pokrycia obcasów skórą

Reasumując :
Jeżeli już wybieracie Panie buty z lakierowanymi obcasami, to najlepiej żeby były one fabrycznie obciągane skórą lakierowaną, gdyż w razie potrzeby, będzie łatwiej cokolwiek poradzić :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.