× Opis kluczowych usług serwisu, terminów realizacji, warunków gwarancji, itp.

Pytanie Zabezpieczenie obuwia nowego

Więcej
#155 przez admin
admin stworzył temat: Zabezpieczenie obuwia nowego
Kupujemy buty i co dalej ??
Bezpośrednio po zakupie obuwia pragniemy się w nim przejść, założyć do wymarzonej stylizacji, pokazać koleżankom. Wszystko dobrze do czasu, kiedy odkryjemy, że buty, które tak pięknie prezentowały się w sklepie, nieraz po kilku krokach nie mają już fleków, obcas się chwieje, spody posiadają jakieś niezrozumiałe dla nas wgniecenia, a na dodatek, z boku bucik się odkleja. Jest to najbardziej realny scenariusz jaki z pewnością przeżyłą każda z Pań. Czy jest na to jakaś rada ?? Oczywiście !! Buty potrzeba bezwzględnie zabezpieczyć !! Pojawia się tutaj zasadnicze pytanie, dlaczego ?? Przecież wydane nierzadko kilkaset złotych powinno zaowocować butami dobrej jakości, które posłużą nam przez długi czas. Niestety, ale jest to iluzja. Era solidnych butów dawno się skończyła. Na rynku pozostało naprawdę niewiele firm, które nie wymagają interwencji zaraz po zakupie, ale o nich możesz poczytać w innym dziale.


Nowe buty na spodach z tuniskóru zapezpieczone przez nas zelówką. Oprócz zabezpieczenia poprawił się komfort chodzenia, buty stały się bardziej miękkie.


Co właściwie oznacza termin "zabezpieczenie obuwia" ??

W wielkim skrócie można powiedzieć, że usługa ta, to połączenie ze sobą kilku innych :

Wykonanie fleków i zelówek
Sprawdzenie mocowania obcasów
Sprawdzenie wszystkich połączeń klejonych
Sprawdzenie wymodelowania obcasów i ich ewentualna korekta

Rozwijając poszczególne wątki bez wątpienia należy zacząć od wymiany fleków. Otóż fabryczne, nazwijmy to "fleki" (co najgorsze, dokładane jako zapasowe), nie mają absolutnie nic z tymi profesjonalnymi !! Różnica w jakości jest tak kolosalna, że praktycznie nie ma co tu nawet porównywać. Prawidłowo wykonane fleki (przynajmniej u nas) nawet na obcasie typu szpilka, potrafią służyć niejednokrotnie kilka miesięcy. Poza tym co najważniejsze, do samego końca są prawidłowo osadzone w obcasie, na co przynajmniej w naszym serwisie dajemy dożywotnią gwarancję.


Nowe buty wymagające zabezpieczenia. W tym wypadku wystarczyło tylko zmienić fleki i położyć zelówki.


Zelówki położone, pozostaje tylko wymiana fleków. W tym przypadku bardzo istotna sprawa, że rurka montażowa jest o mniejszej średnicy niż standardowa. Często spotykamy takie obcasy w butach produkcji angielskiej i hiszpańskiej, m.in. Zara


Temat zelówek opisany jest w innym wątku, jednakże dotyczy on zelówek do naprawy. Wśród Pań istnieje bardzo mała świadomość, że jest specjalna grupa materiałów służących tylko i wyłącznie do zabezpieczeń spodów. Cechą charakterystyczną ich jest oryginalna faktura, bogaty wybór kolorów, oraz przede wszystkim grubość, która wynosi mniej więcej 1milimetr. Inną sprawą pozostaje fakt, że istnieje bardzo małe grono wyspecjalizowanych zakładów, którym bez obaw można powierzyć nowe buty w celu zabezpieczenia. Ze swej strony postaramy się umieszczać dużo przykładów wykonywania takiej usługi, gdyż jest to naszą specjalnością.


Również obuwie męskie wymaga zabezpieczenia. Pomimo wstawienia przez producenta warstwy zabezpieczającej środkową część, potrzeba jest kompleksowej ochrony szczególnie w sezonie jesienno-zimowym.


Wykonując zelówki, jednocześnie sprawdzamy połączenia klejone spodów właściwych. Dysponujemy odpowiednim sprzętem (specjalistyczną prasą), dzięki czemu bez problemu jesteśmy w stanie wychwycić wszelkiego rodzaju osłabienia kleju fabrycznego i dokonać korekty. Po wykonaniu zabezpieczenia obuwia w naszym serwisie masz praktycznie 100 % pewność, że nie będziesz musiała reklamować obuwia, chociażby z tak błahego, ale bardzo irytującego powodu jak miejscowe odklejenie, bowiem posiadasz na to już naszą gwarancję !!


Wprasowana zelówka zabezpieczająca, w obuwiu dodatkowo potrzeba było wymodelować obcasy, przez co znacznie poprawił się komfort chodzenia. Oczywiście zastosowaliśmy fleki najwyższej jakości gumowo – skórzane.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.