× Najczęściej występujące spody w butach męskich - prezentacja, opinie, porady.

Pytanie Zelowanie podeszwy skórzanej - najczęstsze błędy

Więcej
- #264 przez admin
admin stworzył temat: Zelowanie podeszwy skórzanej - najczęstsze błędy
Zelowanie podeszew skórzanych, pomimo, że powinno należeć do jednych z najprostszych czynności serwisowych, okazuje się, że nastręcza wielu warsztatom ogromnych problemów. Dlatego też jedną w wielu masowych usług w naszym serwisie, jest właśnie zelowanie skórzanych podeszew.

W niniejszym wpisie chcielibyśmy pokazać, jak wiele błędów popełniają szewcy przy wykonywaniu tej usługi. Trudno nazwać nawet takie osoby szewcami z prawdziwego zdarzenia, bo jak nazwać osoby, które nie mają pojęcia na temat usług które wykonują ?

Zdjęcia z pewnością nie wymagają komentarzy. Podstawowe błędy, które zostały popełnione przy tym zelowaniu, to przede wszystkim :

- użycie niewłaściwej gumy zelówkowej
- zły dobór kleju oraz niewłaściwy sposób klejenia
- źle dobrana długość zelówki
- obróbka po zelowaniu pozostawiająca wiele do życzenia

Przedstawiamy te zdjęcia, aby jeżeli Wasz szewc tak wykonuje zelowanie, to należy jak najszybciej zaprzestać korzystania z jego usług, gdyż tak źle wykonana usługa, może prowadzić do poważniejszych problemów z butami, w konsekwencji nawet do rozwarstwienia podeszew skórzanych, przez co naprawa ich będzie bardziej skomplikowana no i oczywiście kosztowna.

Tak NIE powinno się zelować podeszew skórzanych :

Na koniec oczywiście możecie zobaczyć, jak poprawiliśmy, a raczej od nowa wykonaliśmy poprawne zelowanie podeszwy skórzanej w butach :

Załączniki:
Ostatnio zmieniany: przez admin.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.