× Na co zwracać uwagę przy zakupie butów ? - poradnik.

Pytanie Zbyt krótkie spody w butach

Więcej
#209 przez admin
admin stworzył temat: Zbyt krótkie spody w butach
Kupując nowe buty ufamy, że są one dobrze wykonane, a każdy szczegół w nich jest dopracowany. Mało kto uwierzyłby, gdyby w trakcie zakupów ktoś skrytykował buty, mówiąc, że mają wadę w postaci źle wykonanych spodów.



Jak to, przecież to są nowe buty, nierzadko kupowane w firmowych sklepach, przecież one nie mogą mieć wad. A jednak. Chwila refleksji przychodzi już troszkę później, kiedy to, po niekiedy paru przejściach zauważamy, że nagle coś niedobrego dzieje się z przodami naszych butów. Czubki dziwnie stają się miękkie od spodu, szpice ulegają zadrapaniom, a nierzadko przecierają się na wskroś. Wielu klientów udaje się do sklepu celem reklamowania obuwia, ale w 99% można spodziewać się standardowej regułki o mniej więcej takiej treści – „niewłaściwe użytkowanie obuwia przez użytkownika…”. Czy aby na pewno ? By zrozumieć w czym tkwi naprawdę problem, należy na to spojrzeć z innej perspektywy – perspektywy buta, a dokładniej jego spodu, bo to właśnie w nim jest najczęstsza przyczyna naszych problemów z użytkowaniem obuwia.

Za krótkie spody – wada w nowych butach.

Tak. Zbyt krótkie spody, niewłaściwie dopasowane do spodniej części butów, powodują wiele problemów, nie tylko z przodami, ale też i tyłami cholewek, ale o tym poczytać możesz tutaj. Generalnie, aby Twoje buty nie uległy uszkodzeniu w przedniej części jest jedna święta zasada, spód butów musi być odpowiedniej długości, by ponad niego w żaden sposób nie wystawała cholewka buta. Problem uszkodzonych przodów/szpiców nie występuje w butach, w których ich część składową stanowi otok, gdyż spody tak zbudowane wystają na zewnątrz cholewki po parę milimetrów i nawet jak spód ulegnie dużemu starciu, zawsze jesteśmy w stanie zareagować i nowa zelówka przywróci nowość spodom w naszych butach.

W tym jednak wpisie skupiamy się na spodach jednolitych, obojętnie czy będą to buty sportowe, damskie szpilki w szpic, czy też męskie buty wizytowe na skórzanej podeszwie. W naszej galerii realizacji możecie Państwo odnaleźć wiele przykładów opisywanych tutaj butów. Jakie jest na to lekarstwo ? Jeżeli macie swojego sprawdzonego szewca, nie mówimy tutaj o wymieniaczach fleków w centrach handlowych (bo gorzej trafić już nie można), to powinien on od razu wyłapać taką wadę i zaproponować odpowiednie zabezpieczenie butów, w postaci położenia odpowiednio dobranej do danego spodu zelówki. W przypadku damskich butów w szpic, oprócz położenia nowych zelówek, można wykonać same szpice, odpowiednio wydłużone, wprasowane w spodnią część oryginalnego spodu. Obojętnie jaka metoda zostanie wybrana do zabezpieczenia butów, zawsze powinna być skonsultowana z klientem, gdyż na rynku istnieje mnóstwo materiałów, dzięki którym możemy nadać indywidualnie pożądane cechy naszym spodom w butach.

Można samemu również zobaczyć, czy ze spodami w naszych butach nie będzie działo się nic złego i czy nie mają wspomnianej wady, dokładnie patrząc na nie od spodu. Najlepiej zrobić patrząc na spód butów na wysokości wzroku, podeszwą skierowaną w naszą stronę. Jeżeli z tej perspektywy będziemy widzieć, że część czubka/szpica jest widoczna, to znaczy, że spód jest po prostu za krótki, a nas, jeżeli zależy nam na butach, nie ominie wizyta w sprawdzonym zakładzie szewskim. Najlepiej zrobić to podczas zakupów butów w sklepie, bowiem w takim przypadku dokonamy świadomego zakupu i będziemy wiedzieć jak postąpić z butami zaraz po kupnie, a przy tym odpowiednia negocjacja ze sprzedawcą być może pozwoli na uzyskanie odpowiedniego rabatu, który pokryje koszt usługi u szewca.
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.