× Jak dbać właściwie pielęgnować skórę zamszową ? Jakich środków używać ? Przykłady zastosowania kosmetyków do pielęgnacji obuwia w praktyce.

Pytanie Czyszczenie i renowacja koloru zamszu w butach miarowych od Wielądka

Więcej
#207 przez admin
admin stworzył temat: Czyszczenie i renowacja koloru zamszu w butach miarowych od Wielądka
Poniżej przedstawiamy krótką fotorelację z czyszczenia zamszu i renowacji koloru w butach miarowych z zamkniętej już niestety, warszawskiej pracowni szewca Wielądka.

Buty, to prawdziwie ręczna robota, szyte metodą Goodyer. Trafiły do naszego serwisu, bowiem z biegiem czasu, wymagają "kapitalnego remontu", obejmującego renowację zamszu, oraz wymianę spodów skórzanych i fleków.

Wymiana spodów skórzanych będzie przedmiotem innego wpisu, w tym zajmiemy się skórą cholewek butów. Na przedstawionych poniżej zdjęciach, widać wyraźnie, że jej stan pozostawiał wiele do życzenia.

Zamsz na całości powierzchni posiadał mocne zabrudzenia. Na zewnętrznych elementach cholewek, niepokojąco wyglądały bardzo jasne przejaśnienia. W przypadku takich jaśniejszych plam, nigdy do końca na początku nie wiadomo, czy efekt jest spowodowany mocnym zabrudzeniem kurzem, czy też są to miejsca, w których zamsz uległ wytarciu. Wszystko okazuje się po tym, jak przeprowadzi się gruntowne czyszczenie skóry.

Czyszczenie zamszu nie jest łatwym zadaniem. Na rynku istnieje wiele produktów do tego celu, ale te dostępne w sieciówkach, najczęściej powodują nieodwracalne zniszczenia skóry. W naszym sklepie internetowym mamy sprawdzone środki, które często stosujemy w przeprowadzanych renowacjach obuwia. Niemniej jednak, w przypadku bardzo mocnego zabrudzenia, zalecamy, aby buty przysłać do naszego serwisu, bowiem, w takich wypadkach używamy niejednokrotnie silnych środków przemysłowych, mocno skoncentrowanych, które wymagają dużej wiedzy i doświadczenia w ich stosowaniu.

Skóra zamszowa mocno zabrudzona. Buty wymagają całościowego dogłębnego czyszczenia i zapewne renowacji koloru.
Skóra butów od Wielądka, została dogłębnie oczyszczona. Buty pomału zaczęły odzyskiwać swój pierwotny, czekoladowy kolor.

Po czyszczeniu obuwia, zostały zlikwidowane wszelkiego rodzaju zalicowania zamszu. Przywróciliśmy jego naturalną miękkość i elastyczność. Pozostała kwestia renowacji koloru. W tym przypadku użyliśmy renowatora koloru do zamszu firmy Woly. Jest to środek, który charakteryzuje się mocnym kryciem, a jednocześnie nie powoduje wysuszenia skóry, co często jest domeną słabych kosmetyków innych firm. Renowator koloru jest do nabycia w naszym sklepie internetowym tutaj.Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.