Wyświetlenie artykułów z etykietą: Buty - dopasowanie

niedziela, 16 czerwiec 2019 17:49

Buty RTW

Buty RTW, czyli buty wykonane na standardowych kopytach, w pracowniach szewskich często nazywane „butami z półki”.

Dlaczego określenie „buty z półki” ? Wykonywane są bowiem jako pary, które w założeniu mają czekać na swojego potencjalnego nabywcę w przyszłości. Często buty takie powstają z chęci pokazania możliwości wytwórczej danej pracowni w zakresie oferowanych wzorów, technik szycia, ogólnego wykonania. Buty powstają na ogół w najczęściej spotykanych rozmiarach i stanowią bardzo dobrą ofertę dla osób, które nie mają na co dzień problemów zakupowych w zakresie dopasowania obuwia do stóp.


W naszej Pracowni, również oferujemy buty gotowe, możliwe do nabycia „od ręki”. Nie zawężamy jednakże naszej oferty tylko do butów, które są widoczne w danej chwili na stronie internetowej. W każdej chwili możemy wykonać parę butów RTW na podstawie przesłanych wymiarów stóp. Co ważniejsze, w wielu przypadkach istnieje możliwość nawet zwrotu tak wykonanego obuwia, jeżeli okazałoby się, że z jakichś powodów Państwu by nie odpowiadało (zależy to od indywidualnych ustaleń dokonanych przed zleceniem).


Wykonywane buty RTW w naszej Pracowni znacznie różnią się od podobnych produktów znajdujących się w ofercie wielu sklepów. Istotna różnica polega na tym, że pomimo tego, iż buty powstają na standardowych kopytach, to i tak klient ma bardzo duże możliwości personalizacji i dopasowania takiego obuwia do stóp.
Nawet w przypadku butów RTW, nie będziecie Państwo mieli najmniejszych problemów jeżeli chodzi o dopasowanie podstawowych parametrów obuwia, a mianowicie :
- rozmiaru – oferujemy buty w rozmiarach od 34 do 48 (tak, nawet tak duże buty :) )
- tęgość – buty w kilku tęgościach od E do H


Zamawiając nasze buty RTW, macie Państwo możliwość również dokonywania wyboru skór, ich kolorów, a także nawet tak zaawansowanych technik wybarwiania, jak chociażby patynowanie.
Jeżeli nie RTW, to może buty miarowe MTM, lub BESPOKE.

Opublikowano w Buty ręcznie robione
niedziela, 16 czerwiec 2019 17:55

Buty MTM

Buty wykonywane w standardzie MTM, to wejście w świat butów szytych na miarę.
Nie jest to jeszcze najwyższy „poziom wtajemniczenia”, jak buty BESPOKE, ale spokojnie można mówić już o butach MTM, jako obuwiu miarowym.
 
O ile w butach „z półki”, mogliśmy rozważać jedynie dobranie odpowiedniego rozmiaru, lub tęgości, tak w przypadku butów MTM, rozwija nam się wachlarz o wiele większych możliwości dopasowania butów do anatomii naszych stóp. Nie jesteśmy ograniczeni bryłą standardowego kopyta na którym powstają nasze buty. W przypadku butów MTM pobierana jest już miara taka sama, jak przy butach w pełni miarowych BESPOKE. Kopyto, na którym będą powstawały buty, jest już odpowiednio przygotowywane. Uwzględnia ono już takie elementy anatomii stopy, jak wystające halluksy, palce młotkowate, wysokie (lub niskie) podbicie, odpowiednie domknięcie elementów składowych cholewek, itp.
 
W przypadku butów w standardzie MTM, możliwy jest wpływ na takie kwestie jak kształt czubka butów, nie ma ograniczeń rozmiarowych, cholewki butów są opracowywane indywidualnie pod dane kopyto, z uwzględnieniem np. wielkości nakładanego noska, czy też schodzenia się obłożyn w przypadku najbardziej klasycznych butów męskich, tzw. oxfordów.
 
Buty na miarę MTM, to także bogactwo możliwości zastosowań różnych rozwiązań konstrukcyjnych, o których można rozmawiać godzinami, a które to prezentujemy na naszym forum.
Wybierając wykonanie butów miarowych MTM, macie Państwo możliwość stworzenia jedynej w swoim rozmiarze, niepowtarzalnej pary butów. Buty MTM powstające w naszej Pracowni można odpowiednio konfigurować, wprowadzając w niektórych obszarach rozwiązania z butów standardowej linii RTW, a w niektórych zarezerwowane tylko dla butów BESPOKE. To wszystko razem sprawia, że finalnie otrzymujecie Państwo buty miarowe, niejednokrotnie w cenach zbliżonych do butów RTW masowej produkcji dostępnych w sklepach.
Opublikowano w Buty ręcznie robione
niedziela, 16 czerwiec 2019 18:02

Buty BESPOKE

Buty na miarę na kopycie wykonywanym od podstaw, buty idealnie zgodnie z anatomią Twojej stopy, w końcu buty, w których nie ma żadnych ograniczeń przy ich tworzeniu. Tak, to prawdziwe buty BESPOKE.
 
Pojęcie BESPOKE często mylnie jest utożsamiane i zamiennie stosowane z MTM. Różnice są znaczne i już bardzo widoczne na etapie projektowania kopyta, na którym finalnie powstaną buty. O ile MTM, to nie jako dopasowywanie kopyt standardowych, tak BESPOKE, to wykonanie kopyta od podstaw. Klient ma wpływ na wszystkie elementy konstrukcyjne i materiałowe, a przed powstaniem finalnej pary butów, obowiązkowo jest wykonywany kapeć przymiarkowy. W przypadku butów BESPOKE, trudno mówić o jakimś konkretnym kopycie związanym z daną pracownią, bowiem kopyto jest jedno, jedyne, powstałe tylko i wyłącznie dla danego klienta. Powiązanie danej pary butów z Pracownią, może odbyć się jedynie na podstawie ogólnej techniki wykonania obuwia, czy też cech charakterystycznych w procesie obróbki, zdobień, szwów, ale nie samej bryły buta.
 
Zamawiając buty na miarę BESPOKE masz pewność, że będą na Ciebie pasowały w stu procentach, bowiem obejmuje to nasza gwarancja. Mając stworzone własne, indywidualne kopyto, można zamawiać dowolne buty w przyszłości, bowiem pozostaje tylko i wyłącznie kwestia opracowania nowego wykroju cholewek.
 
Więcej informacji o butach BESPOKE znajdziesz na naszym forum.
Opublikowano w Buty ręcznie robione
czwartek, 20 czerwiec 2019 19:39

Zamówienie obuwia

Buty na miarę - ręcznie szyte. Dowiedz się więcej tutaj.
 
 
 
Opublikowano w Buty ręcznie robione