Admin

Admin

Czarne oksfordy męskie w rozm.43. Buty wykonane w całości ze skóry, łącznie z takimi elementami konstrukcyjnymi jak zakładki (usztywnienie pięt) oraz podnoski. W miejscu zapiętka wstawiona dodatkowo specjalna skóra, bardzo odporna na wycieranie.
Spody 2-warstwowe, w całości wykonane z bardzo wysokie jakości kruponu podeszwowego. Element połączeniowy spodów z cholewkami stanowi rama bezkońcowa.
 
{k2storecart 181}
Buty na miarę na kopycie wykonywanym od podstaw, buty idealnie zgodnie z anatomią Twojej stopy, w końcu buty, w których nie ma żadnych ograniczeń przy ich tworzeniu. Tak, to prawdziwe buty BESPOKE.
 
Pojęcie BESPOKE często mylnie jest utożsamiane i zamiennie stosowane z MTM. Różnice są znaczne i już bardzo widoczne na etapie projektowania kopyta, na którym finalnie powstaną buty. O ile MTM, to nie jako dopasowywanie kopyt standardowych, tak BESPOKE, to wykonanie kopyta od podstaw. Klient ma wpływ na wszystkie elementy konstrukcyjne i materiałowe, a przed powstaniem finalnej pary butów, obowiązkowo jest wykonywany kapeć przymiarkowy. W przypadku butów BESPOKE, trudno mówić o jakimś konkretnym kopycie związanym z daną pracownią, bowiem kopyto jest jedno, jedyne, powstałe tylko i wyłącznie dla danego klienta. Powiązanie danej pary butów z Pracownią, może odbyć się jedynie na podstawie ogólnej techniki wykonania obuwia, czy też cech charakterystycznych w procesie obróbki, zdobień, szwów, ale nie samej bryły buta.
 
Zamawiając buty na miarę BESPOKE masz pewność, że będą na Ciebie pasowały w stu procentach, bowiem obejmuje to nasza gwarancja. Mając stworzone własne, indywidualne kopyto, można zamawiać dowolne buty w przyszłości, bowiem pozostaje tylko i wyłącznie kwestia opracowania nowego wykroju cholewek.
 
Więcej informacji o butach BESPOKE znajdziesz na naszym forum.
Buty wykonywane w standardzie MTM, to wejście w świat butów szytych na miarę.
Nie jest to jeszcze najwyższy „poziom wtajemniczenia”, jak buty BESPOKE, ale spokojnie można mówić już o butach MTM, jako obuwiu miarowym.
 
O ile w butach „z półki”, mogliśmy rozważać jedynie dobranie odpowiedniego rozmiaru, lub tęgości, tak w przypadku butów MTM, rozwija nam się wachlarz o wiele większych możliwości dopasowania butów do anatomii naszych stóp. Nie jesteśmy ograniczeni bryłą standardowego kopyta na którym powstają nasze buty. W przypadku butów MTM pobierana jest już miara taka sama, jak przy butach w pełni miarowych BESPOKE. Kopyto, na którym będą powstawały buty, jest już odpowiednio przygotowywane. Uwzględnia ono już takie elementy anatomii stopy, jak wystające halluksy, palce młotkowate, wysokie (lub niskie) podbicie, odpowiednie domknięcie elementów składowych cholewek, itp.
 
W przypadku butów w standardzie MTM, możliwy jest wpływ na takie kwestie jak kształt czubka butów, nie ma ograniczeń rozmiarowych, cholewki butów są opracowywane indywidualnie pod dane kopyto, z uwzględnieniem np. wielkości nakładanego noska, czy też schodzenia się obłożyn w przypadku najbardziej klasycznych butów męskich, tzw. oxfordów.
 
Buty na miarę MTM, to także bogactwo możliwości zastosowań różnych rozwiązań konstrukcyjnych, o których można rozmawiać godzinami, a które to prezentujemy na naszym forum.
Wybierając wykonanie butów miarowych MTM, macie Państwo możliwość stworzenia jedynej w swoim rozmiarze, niepowtarzalnej pary butów. Buty MTM powstające w naszej Pracowni można odpowiednio konfigurować, wprowadzając w niektórych obszarach rozwiązania z butów standardowej linii RTW, a w niektórych zarezerwowane tylko dla butów BESPOKE. To wszystko razem sprawia, że finalnie otrzymujecie Państwo buty miarowe, niejednokrotnie w cenach zbliżonych do butów RTW masowej produkcji dostępnych w sklepach.

Buty RTW, czyli buty wykonane na standardowych kopytach, w pracowniach szewskich często nazywane „butami z półki”.

Dlaczego określenie „buty z półki” ? Wykonywane są bowiem jako pary, które w założeniu mają czekać na swojego potencjalnego nabywcę w przyszłości. Często buty takie powstają z chęci pokazania możliwości wytwórczej danej pracowni w zakresie oferowanych wzorów, technik szycia, ogólnego wykonania. Buty powstają na ogół w najczęściej spotykanych rozmiarach i stanowią bardzo dobrą ofertę dla osób, które nie mają na co dzień problemów zakupowych w zakresie dopasowania obuwia do stóp.


W naszej Pracowni, również oferujemy buty gotowe, możliwe do nabycia „od ręki”. Nie zawężamy jednakże naszej oferty tylko do butów, które są widoczne w danej chwili na stronie internetowej. W każdej chwili możemy wykonać parę butów RTW na podstawie przesłanych wymiarów stóp. Co ważniejsze, w wielu przypadkach istnieje możliwość nawet zwrotu tak wykonanego obuwia, jeżeli okazałoby się, że z jakichś powodów Państwu by nie odpowiadało (zależy to od indywidualnych ustaleń dokonanych przed zleceniem).


Wykonywane buty RTW w naszej Pracowni znacznie różnią się od podobnych produktów znajdujących się w ofercie wielu sklepów. Istotna różnica polega na tym, że pomimo tego, iż buty powstają na standardowych kopytach, to i tak klient ma bardzo duże możliwości personalizacji i dopasowania takiego obuwia do stóp.
Nawet w przypadku butów RTW, nie będziecie Państwo mieli najmniejszych problemów jeżeli chodzi o dopasowanie podstawowych parametrów obuwia, a mianowicie :
- rozmiaru – oferujemy buty w rozmiarach od 34 do 48 (tak, nawet tak duże buty :) )
- tęgość – buty w kilku tęgościach od E do H


Zamawiając nasze buty RTW, macie Państwo możliwość również dokonywania wyboru skór, ich kolorów, a także nawet tak zaawansowanych technik wybarwiania, jak chociażby patynowanie.
Jeżeli nie RTW, to może buty miarowe MTM, lub BESPOKE.

Buty za złotówkę dziennie!
 

Czy stać Cię na tanie buty? Często szukamy fałszywych okazji, by kupić klejone buty z kiepskiej jakości skóry. Wytrzymują maksymalnie 3 sezony, a skóra już po parunastu założeniach zniechęca swoim wyglądem. Ten sam błąd popełniamy zresztą w innych przypadkach, szukając rzeczy najtańszej w momencie kupna, by po jakimś czasie przekonać się, że szybko musimy kupić następną.

 
Dobre buty, które nie tylko wytrzymają konstrukcyjnie przez lata, ale również zachowają elegancką prezencję, wymagają lepszych i droższych materiałów oraz kilkadziesiąt razy więcej czasu pracy przy ich produkcji. Ale gdy tylko takie buty uda nam się dostać, to okaże się, że w przeliczając cenę na użytkowanie, droższe buty są wyraźnie tańsze! Korzystamy z nich znacznie dłużej, więc oszczędzamy na nich pieniądze.
 
Z drugiej strony, droższe buty też niosą ze sobą jakieś ryzyka. Być może trafimy na nie do końca udany egzemplarz. Jakaś część surowca będzie z gorszego sortu, a producent stwierdzi, że nie uznaje reklamacji z powodu złej eksploatacji. Bo nawet droższe buty mają swoje ograniczenia i kompromisy.
 
My proponujemy rozwiązanie obydwu problemów: buty za złotówkę dziennie. Zamawiasz u nas buty, które otrzymują gwarancję na cztery lata użytkowania. Jeśli na przykłąd po tysiącu dniach użytkowania cokolwiek stanie się z cholewką, podeszwą, obsacem, podpodeszwą, to odsyłasz do nas buty, a my dokonujemy naprawy. Bez dodatkowych kosztów. I taką gwarancję dostajesz od nas na 4 lata. Kupujesz zatem buty i nie martwisz się przez kolejne 1460 dni o ewentualne dziury w podeszwie lub odpadający obcas, bo wiesz, że na pewno bez dodatkowych kosztów to dla Ciebie naprawimy.
 
Oczywiście nie oznacza to, że po upływie tego czasu buty będą do wyrzucenia. Nic z tych rzeczy. Te buty wytrzymają znacznie więcej lat. Po jakimś dłuższym czasie i zużyciu można wymienić w nich podeszwę i cieszyć się dalej wysoką jakością. Te buty są stworzone na dziesiątki lat użytkowania, ponieważ są wykonane z materiałów o najwyższej jakości i szyte niezawodnymi metodami, dającymi im długowieczność.
 
W cenie 1460 złotych oprócz butów, wraz z gwarancją na nie, otrzymujesz od nas zestaw kosmetyków pielęgnacyjnych.

Podkreślamy, że jedną z kluczowych kwestii butów Proofshoes, ma być możliwość ich długotrwałego użytkowania, a przy tym możliwość wielokrotnego ich serwisowania, zarówno jeżeli chodzi o małe naprawy, jak również te, związane z kompleksową wymianą spodów.

Z pełną odpowiedzialnością więc, możemy Państwa poinformować, że w jednym z wariantów wykonania spodów, stosujemy unikalne rozwiązanie, obejmujące zastosowanie tzw. ramy bezkońcowej, która stanowi element połączeniowy pomiędzy cholewką buta zaćwiekowaną na podpodeszwie skórzanej, a spodami (wykonanymi w różnych złożeniach materiałowych).

Zastosowanie ramy bezkońcowej w butach, przyszywanej na całym obwodzie podpodeszwy, pozwala na wielokrotną wymianę spodów skórzanych, bez uszczerbku jakościowym, czy też wizualnym butów. Jest to rozwiązanie, dzięki któremu, udzielamy gwarancji nawet na 8-krotną możliwość wymiany spodów. Należy się w tym momencie odnieść do butów szytych metodą Goodyer Welted, w skrócie nazywanej GYW, reklamowanych jako takie, w których można wielokrotnie wymieniać podeszwy, a w których to, niejednokrotnie już pierwsza wymiana kruponu skórzanego staje się problematyczna – więcej informacji znajdziecie Państwo na naszym forum.

Na forum opisane są również inne zalety stosowania przez nas konstrukcji butów na ramie bezkońcowej.

Wykonanie dla Ciebie obuwia miarowego, traktujemy dopiero jako początek przygody z naszymi butami. Jak zapewne wiesz z własnego doświadczenia, po zakupie butów, pozostajesz sama/sam z nimi i nikt nie troszczy się o to, co dzieje się dalej. Nikt nie pyta Cię o to, jak się buty noszą, czy wszystko z nimi w porządku, nikt nie myśli za Ciebie, czy butom potrzebny jest jakiś serwis.

Chcemy to zmienić !!

Proofshoes - idealny serwis obuwia.

Dla klientów którzy dobrze nas znają, korzystali wcześniej z usług serwisu, a teraz zdecydowali nabyć się u nas swoją pierwszą parę butów, przygotowaliśmy specjalną usługę pod nazwą „Osobisty Szewc”, z którą możesz dokładniej zapoznać się na naszym forum – tutaj.

Oprócz długoterminowej opieki nad wszystkimi Twoimi butami, oferujemy również specjalne warunki serwisu butów  Proofshoes, które zamówiliście Państwo w naszej Pracowni.

Niezależnie od wydanej kwoty za buty, zawsze zapewniamy :

1. Pierwszy bezpłatny przegląd butów, dokonywany w niedługim czasie po zakupie – więcej na forum tutaj.
2. Priorytetowe traktowanie obuwia Proofshoes, które wymaga czynności serwisowo-naprawczych.

Jeżeli zdecydują się Państwo zostać naszymi stałymi klientami, będziemy mogli zaprosić Was do grupy Użytkowników butów Proofshoes – szczegóły wkrótce.

Temat skór obuwniczych używanych przez producentów butów, jest chyba tym, który mógłby się ciągnąć w nieskończoność. O skórach stosowanych w butach Proofshoes możesz więcej poczytać na naszym forum, na którym będziemy poruszać kluczowe zagadnienia. Poniżej, przedstawiamy jedynie kilka najważniejszych informacji :

Cechy charakterystyczne skór butów Proofshoes :

Skóry niekorygowane – w praktyce oznacza to, że wybieramy skóry, w których warstwa wykończeniowa lica jest ograniczona do minimum. Dzięki temu mamy pewność, że skóra nie ma ukrytych wad. Często wykorzystujemy np. tzw. crust cielęcy, czyli skórę przeznaczoną do dalszego wybarwiania i wykańczania.

Miękkość i elastyczność – stosujemy skóry, które nie są podklejane międzypodszewką (temat międzypodszewek opisany jest tutaj). Masz pewność, że pomiędzy skórą wierzchnią, a podszewkową nie ma nic innego, poza… powietrzem. Skóra cholewki buta i skóra podszewki pracują w bucie niezależnie – jest to jedyne rozwiązanie gwarantujące maksimum oddychalności butów.

Jakość ponad wszystko - przy doborze skór, kierujemy się ich jakością, sam kolor schodzi na dalszy plan. Mamy więc mniej skór, ale za to bardzo dobrych jakościowo. Odpowiedniego wybarwienia możemy dokonać sami, dlatego nie skupiamy się na ilości kolorów. Jednym słowem – liczy się dla nas skóra tylko pod względem swoich właściwości – odpowiedni jej wygląd – jesteśmy w stanie nadać jej sami.Przy wykroju skór, wybieramy tylko te najbardziej wartościowe fragmenty, z których później szyjemy poszczególne elementy cholewek. Pomijamy widoczne skazy, blizny, nie wykorzystujemy skór z pachwiny, itp. Jednym słowem – fragmenty skór o niskiej wartości lądują w koszu i nie są używane na żadne elementy w butach.

Strona 1 z 12